www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Vybíráme regál do spíže (26.09.2023 - 00:17)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Vybíráme regál do spíže

zpět na výpis článků

Lucie Lískovcová, 08.09.2023Vybíráme regál do spíže

Potřebujete zorganizovat položky ve spíži? Žádný problém. Kupte si regál. Poradíme vám, jak vybrat regál do spíže, aby vyhovoval vašim potřebám a naplnil vaše požadavky.

 

Spíž je zpravidla malá místnost, která je využívaná pro skladování potravin. Můžete zde uchovávat ovoce a zeleninu vypěstované na vlastní zahrádce nebo ve skleníku, zásoby trvanlivých potravin nebo sklenice s marmeládami a jinými zavařeninami, které pochází z vaší vlastní výroby z vypěstované úrody. K tomu, aby potraviny mohly zůstat přehledně uložené a nevznikl ve spíži chaos, vám mohou pomoct regály. Pojďme se nyní zaměřit na to, jak vybrat regál do spíže.

Nástěnný regál

Policový regál

 Jak vybírat regál do spíže?

1) Vyberte si typ regálu

Pro uskladňování potravin vám mohou výborně posloužit samostatné volně stojící policové regály nebo také regály nástěnné.

Samostatně stojící regál je možné ihned po složení dát do spíže a ihned začít využívat úložné prostory. Pro snazší přesun a lepší manipulaci si můžete pořídit regál vybavený kolečky. Pro lepší organizaci v regálu, zejména pokud si pořídíte větší regál, doporučujeme používat organizéry nebo boxy, které vám umožní mít skladované potraviny roztřízené např. podle druhů.

Pokud se rozhodnete do spíže umístit nástěnný regál, počítejte s tím, že je nutné důkladně zajistit jeho řádné uchycení ke zdi pomocí hmoždinek a vrutů. Jedině tak může být regál spolehlivý a jeho používání bude bezpečné.

2) Vyberte si regál se správnými rozměry
Spíž bývá často poměrně malá místnost, a proto si dobře rozmyslete, kde přesně byste chtěli regál umístit. Na základě tohoto rozhodnutí následně prostor pečlivě přeměřte, abyste vybrali regál s vyhovujícími rozměry. Aby mohl být prostor místnosti plně a efektivně využívaný, je potřeba, aby zvolený regál nebyl ani příliš velký (umístění by bylo obtížné), ale ani příliš malý (regál by mohl nabízet málo úložného prostoru).

Při výběru regálu zohledněte také výšku polic, a to zejména u regálů s pevně danou výškou polic. U velkého množství regálů si můžete sami nastavit výšku polic, a tak je můžete lehce přizpůsobit výšce potravin. Pro skladování větších sklenic či lahví budete potřebovat vyšší police než pro skladování menších položek.

3) Zkontrolujte nostnost

Promyslete si, jaké potraviny chcete do regálu ukládat, a to zejména, pokud chcete do regálu dávat položky s vyšší hmotností (např. sklenice se zavařeninami, mléka, více balení cukru a mouky apod.). Vždy se ujistěte, že má regál dostatečně velkou nosnost. U regálů se nejčastěji udává nosnost každé police zvlášť. Při skladování police nepřetěžujte a dávejte pozor na jejich rovnoměrné zatěžování. V opačném případě by totiž mohlo dojít k jejich poškození.

4) Vyberte vhodný materiál

Regály mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů, nejčastěji však z kovu, dřeva a plastu. Je-li pro vás vysoká nosnost důležitá, můžete zvážit použití kovových regálů, které mají obvykle konstrukci z ocelového plechu. Police na kovových regálech bývají vyrobené z kovu, MDF desky či dřevotřísky. Kovové regály jsou zpravidla bytelné a ideální pro skladování těměř všeho.

Pokud vás láká dřevěný regál, vybírejte důkladně a neuspěchejte výběr. Vždy se zaměřte na jeho kvalitu, pevnost a stabilitu. Levné regály s nízkou cenou nemusí být moc stabilní a kvalitní, s čímž obvykle souvisí i jejich nižší nosnost. Dřevěné regály jsou navíc náchylnější na mechanické poničení (např. poškrábání) a je důležité jim věnovat čas a provádět pravidelnou údržbu, aby si zachovaly hezký vzhled a dlouhou životnost.

Nejlevnější regály se vyrábí z plastu. Jsou odolné, velmi lehké a snadno se s nimi manipuluje. Montáž takových regálů je obvykla rychlá a jednoduchá, zvládnete ji obvykle i bez použití nářadí – plastové části se do sebe většinou jen zasunou a zacvaknou. V porovnání s kovovými a dřevěnými regály mají však plastové regály o dost nižší nosnost, a tak je potřeba v nich skladovat pouze lehké položky nebo omezené množství.

Vždy myslete na to, že povrchová úprava regálů by měla být vhodná pro skladování potravin. Vždy si pečlivě zkontrolujte, zda jsou přípravky, které používáte, vhodné pro použití v souvislosti s potravinami, a to zejména, budete-li skladovat potraviny bez obalu!

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

OcelMagazín
Výběr hmoždinek do sádrokartonu

Výběr hmoždinek do sádrokartonu

Vložil: Miroslav Kvapil
 
Končí letní stagnace cen?

Končí letní stagnace cen?

Vložil: Petr Dlask
 
Vybíráme regál do špajzu

Vybíráme regál do špajzu

Vložil: Lucie Lískovcová
více článků
Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2023 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz