www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - K čemu slouží plotové panely 3D? (13.04.2024 - 15:07)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > K čemu slouží plotové panely 3D?

zpět na výpis článků

Lucie Lískovcová, 19.10.2023K čemu slouží plotové panely 3D?

Přečtěte si, jak se používají 3D plotové panely a jak se liší od 2D panelů.

 

Plotové panely 2D i 3D jsou neohebné a současně velmi pevné drátěné sítě, které jsou bodově svařované z kvalitních a pevných drátů. V minulosti byly tyto plotové panely užívány zejména pro ploty kolem letišť, sportovišť, továren nebo dalších průmyslových objektů. V současnosti jsou ploty z plotových panelů oblíbené i pro ploty kolem rodinných domů a zahrad. Hlavními důvody jsou snadná instalace a také širší nabídka plotových panelů, které jsou v porovnání s klasickými plotovými pletivy odolnější, pevnější, ale i elegantnější. Plotové výplně jsou vhodné spíše pro použití do rovnějších terénů.

Typy kovových plotových panelů dle profilu

1)   2D plotové panely

2D plotové panely jsou často označované také jako ploché panely. Jsou vyrábeny z bodově svařovaných vertikálních a horizontálních pevných kovových drátů, které jsou samy o sobě pevné. Pro ještě větší zpevnění 2D plotových panelů jsou vodorovné dráty zdvojené. Ploché plotové panely jsou na jedné straně hladce zakončeny, ale na opačné druhé dráty přesahují přes okraj hrany a vytváří tak ostny za účelem zvýšení bezpečnosti oploceného pozemku. Ostny jsou dlouhé cca 30 mm a v případě potřeby je možné je dodatečně instalovat i na hladkou stranu.

2)   3D plotové výplně

3D plotové výplně se od 2D výplní liší tím, že na nich jsou přítomné vodorovné 3D prolisy (vlnky), díky kterým je zaručena ještě větší pevnost. Co se týká ukončení vertikálních drátů, platí zde shodné informace jako u 2D výplní, které jsou zmíněny výše.

Rozměry plotových panelů

2D i 3D plotové panely jsou vyráběné a dodáváné v délce po 2,5 m - šířka je standardizovaná. Rozpětí pro výšku plotu je tedy opravdu velké, můžete si vybírat výšku od 80 cm až do 256 cm.

Povrchová úprava plotových panelů

1.    bez úpravy – surové plotové panely bez povrchové úpravy nemají ochranu vůči korozi a mají také nejnižší životnost, jsou nejméně odolné; jsou vhodné hlavně na oplocování např. továren a průmyslových objektů

2.    pozinkování – povrchová úprava pozinkováním dává panelům ochranu proti korozi, životnost pozinkovaných plotových panelů je vyšší než u panelů, které jsou zcela bez povrchové úpravy

3.    poplastování – poplastování dodává nejlepší ochranu vůči korozi i opotřebení; dráty jsou nejprve ošetřeny vrstvou zinku a poté jsou obaleny vrstvou PVC. Poplastované plotové panely jsou už od pohledu estetické, a proto se používají i ke stavbě plotů kolem zahrad nebo rodinných domů

Montáž plotových panelů

Instalace plotových panelů je snadná a s velkou pravděpodobností ji zvládnete svépomocí. Je důležité dbát na to, aby rozměření pro betonáž plotových sloupků bylo provedené důkladně a přesně. V opačném případě by se vám totiž nedařilo plotové panely správně do sloupků uchytit. Při rozměřování myslete na následující 2 body:

 

  1.       vzdálenost mezi sloupky má být přesnáa  stejná
  2.       sloupky vůči sobě musí být dokonale rovnoběžné

 

Ideální výkop pro sloupky má být 80 cm, ale doporučená minimální hloubka je 50 cm. Přibližně po 7 dnech (po vytvrzení betonu) lze připevnit plotové panely do příchytek. Plotové vzpěry se pro tento typ plotu nepoužívají.

Plotové panely je možné umístit na kulaté i hranaté plotové sloupky, přičemž rozestupy mezi jednotlivými sloupky se rozměřují podle zvolených sloupků a jejich konkrétních rozměrů i podle typu montáže.

V následujících odkazech jsme pro vás připravili montážní návody a informace o rozteči sloupků:

·        montáž na sloupky s rozměry 60 x 60 mm – montáž se provádí na čela sloupků (rozestup sloupků 253 cm na střed)

·        montáž na sloupky s rozměry 60 x 40 mm - montáž se provádí buď na čela sloupků (rozestup 253 cm) nebo mezi sloupky (rozestup 258 cm)

·        montáž na kulaté sloupky - montáž se provádí na čela sloupků (rozestup 253 cm)

Příslušenství

Plot z plotových panelů můžete podle svých potřeb doplnit spoustou příslušenství, např. stínicími páskami, tkaninou nebo podhrabovými deskami, které plot pěkně zpevní a zároveň efektivně brání podhrabávání vašeho psa ze zahrady pryč (nebo naopak cizího psa či divoké zvěře na váš pozemek). Tip: Díky podhrabovým deskám se bude tráva v okolí plotu lépe sekat.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

OcelMagazín
Plastové plotovky

Plastové plotovky

Vložil: Lukáš Chládek
 
Jak na stavbu pletivového plotu

Jak na stavbu pletivového plotu

Vložil: Miroslav Kvapil
 
Kotvení pomocí kotevních patek

Kotvení pomocí kotevních patek

Vložil: Miroslav Kvapil
více článků
Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2024 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz