www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Vybíráme regál do špajzu (24.02.2024 - 19:51)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Vybíráme regál do špajzu

zpět na výpis článků

Lucie Lískovcová, 09.09.2023Vybíráme regál do špajzu

Potřebujete pomoct zorganizovat položky ve špajzu? To není problém - kupte si vhodný regál. Poradíme vám, jak vybrat regál tak, aby vyhovoval vašim potřebám a splnil svou funkci.

 

Špajz je zpravidla menší místnost, která se využívá pro skladování potravin a dalších zásob. Můžete v něm mít ovoce a zeleninu vypěstované na vlastní zahrádce nebo ve skleníku, zásoby trvanlivých potravin jako jsou balené vody, mléka, mouka, cukr, těstoviny atd. nebo třeba sklenice s marmeládami a jinými zavařeninami, které pochází z vaší vlastní výroby z vypěstované úrody. Prostor spíže můžete využívat také na ukládání domácích potřeb. K tomu, aby potraviny a ostatní věci mohly zůstat přehledně uložené a nevznikl ve špajzu nepořádek a chaos, vám mohou pomoct regály. Pojďme se zaměřit na to, jak takový regál do špajzu vybrat.

Nástěnný regál

Policový regál

 


Jak vybrat regál do špajzu?

1) Vyberte si konkrétní typ regálu

K uskladňování potravin vám mohou skvěle posloužit klasické policové regály i regály nástěnné.

Samostatně stojící policový regál můžete ihned po montáži dát do spíže a začít využívat jeho úložné prostory v podstatě okamžitě. Pro jednodušší manipulaci si můžete pořídit regál, který je navíc vybavený kolečky. Pro lepší organizaci v regálu, zejména pokud si cjcete pořídit větší regál, doporučujeme používání organizérů nebo úložných boxů, které vám pomohou mít skladované potraviny roztřízené např. podle druhů nebo četnosti používání.

Pokud se rozhodnete do spíže umístit nástěnný regál, určiotě je nutné počítat s tím, že je potřebné jeho důkladné a řádné uchycení ke zdi pomocí hmoždinek a vrutů. Pouze tak může být regál spolehlivý a jeho užívání bude bezpečné.

2) Vyberte si regál se správnými rozměry
Špajz je často celkem malá místnost, a proto si dobře rozmyslete, kde přesně chcete regál umístit, aby nepřekážel. Na základě toho pak prostor pečlivě přeměřte, abyste vybrali regál s rozměry, které budou odpovídat. Aby mohl být prostor špajzu plně a efektivně využitý, je nutné, aby zvolený regál nebyl ani moc velký (umístění by bylo obtížné), ale ani moc malý (regál by mohl nabízet málo  prostoru ke skladování).

Při hledání regálu se dívejte také na výšku polic, a to zejména u regálů s pevnou výškou polic. U spousty regálů si můžete sami nastavit výšku polic, a tak je můžete snadno přizpůsobit podle výšky potravin. Pro skladování větších sklenic či lahví budete potřebovat také vyšší police.

3) Zkontrolujte nosnost

Promyslete si, jaké potraviny máte v plánu do regálu ukládat, a to hlavně, jestliže chcete do regálu ukládat položky s vyšší hmotností (např. větší množství sklenic, kompotů, mlék, více balení cukru a mouky apod.). Vždycky se dopředu ujistěte, že má regál dostatečně velkou nosnost (u regálů se udává nosnost každé police zvlášť). Nástedně při skladování police nepřetěžujte a dbejte, abyste je zatěžovali rovnoměrně. V opačném případě by mohlo dojít k jejich poškození, popř. poškození celého regálu.

4) Zvolte vhodný materiál

Regály se vyrábí z nejrůznějších materiálů, nejčastěji z kovu, dřeva a plastu. Je-li pro vás důležitá vysoká nosnost, můžete se při výběru zaměřit na kovové regály, které mají pevnou konstrukci z ocelového plechu. Police na kovových regálech bývají nejčastěji vyrobené z kovu, MDF desky nebo dřevotřísky. Kovové regály jsou bytelné a jsou ideální pro skladování těměř všeho, na co si vzpomenete.

Pokud přemýšlíte nad dřevěným regálem, vybírejte důkladně a rozhodnutí neuspěchejte. Vždy se zaměřte na jeho kvalitu, pevnost a stabilitu. Levné regály nemusí být stabilní a kvalitní, a s tím obvykle souvisí i jejich nižší nosnost. Nevýhodou dřevěných regálů je to, že jsou náchylnější na mechanické poničení (např. poškrábání) a je potřeba provádět pravidelnou údržbu, aby si zachovaly hezký vzhled, funkci a dlouhou životnost.

Nejlevnější regály jsou regály plastové. Jsou odolné, mají nízkou hmostnost a snadno se s nimi manipuluje. Montáž plastových regálů bývá obvykle rychlá a jednoduchá a zvládnete ji většinou i bez použití nářadí. Plastové části se do sebe v mnoha případech jen zasunou a zacvaknou. V porovnání s kovovými a dřevěnými regály mají plastové regály výrazně nižší nosnost, a tak v nich můžete skladovat spíše lehké položky.

Dbejte na to, aby povrchová úprava regálů byla vhodná pro skladování potravin. Vždy si zkontrolujte, zda jsou přípravky, které chcete k ošetření používat, vhodné pro použití v souvislosti s potravinami, a to především, chcete-li skladovat potraviny bez obalu.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2024 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz