www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Výběr hmoždinek do pórobetonu (26.03.2023 - 01:15)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Výběr hmoždinek do pórobetonu

zpět na výpis článků

Miroslav Kvapil, 02.09.2021Výběr hmoždinek do pórobetonu

Při výběru správné hmoždinky je důležité vědět, s jakým materiálem budeme pracovat. V domech a bytech se dnes můžeme setkat s různými stavebninami. Ve starších stavbách se většinou setkáme s dutými cihlami. V novostavbách se dnes používá nejvíce beton, hlavně v nosných stěnách, stropech a podlahách. Nenosné stěny mohou být z cihel, pórobetonu či sádrokartonu.

 

 

 

 

Při výběru správné hmoždinky je důležité vědět, do jakého materiálu ji budeme zapouštět. V domech a bytech se dnes můžeme setkat s různými stavebninami. Ve starších stavbách se většinou setkáme s dutými cihlami. V novostavbách se dnes používá nejvíce beton, hlavně v nosných stěnách, stropech a podlahách. Nenosné stěny mohou být z cihel, pórobetonu či sádrokartonu. Setkat se můžeme také s dřevostavbami, které se v posledních letech těší stále větší popularitě.

Pórobeton (Ytong) je velmi častý a oblíbený stavební materiál. Využívá se při stavbách domů, je lehký a má výborné izolační vlastnosti, Nevýhodou však je, že není tak pevný jako klasické cihly.Tento materiál má nízkou pevnost v tlaku. Proto je nutné použít kotvící systémy, které zaručují větší spolehlivost v měkkých materiálech a těmi jsou právě hmoždinky do pórobetonu. Pro kotvení do pórobetonu se používají kovové či plastové hmoždinky, které se zatloukají do materiálu nebo také nylonové konstrukční hmoždinky, které lze použít kromě pórobetonu i do dalších stavebních materiálů.

Hmoždinka kovová pro pórobeton, MEF Easy fix, MUNGO

Variant: 4 4,19 Kč/ks 3,46 Kč bez DPH

Hmoždinka nylonová MB do pórobetonu a duté cihly

Variant: 13 5,58 Kč/ks 4,61 Kč bez DPH

Hmoždinka pro pórobeton (Ytong, H+H) GB, výrobce Fischer

Variant: 3 17,51 Kč/ks 14,47 Kč bez DPH

Hmoždinka nylonová konstrukční MBK-STB do duté cihly

Variant: 3 21,35 Kč/ks 17,64 Kč bez DPH

Kovové zatloukací hmoždinkyse používají do pórobetonu bez předvrtání. Ozubená vnější žebra se zaříznou do stavebního materiálu a vytvoří větší odpor proti vytažení. Tím se i v měkkých materiálech typu Ytong docílí v rámci možností vysoké únosnosti. Příklady použití – upevňování potrubí, vodní potrubí, plynové potrubí.

Plastová hmoždinka pro pórobeton od výrobce Fischer je hmoždinka s velkou únosností vyvinuta speciálně pro Ytong. Do vyvrtaného otvoru se natluče kladivem. Spirálovitá vnější žebra se zaříznou do stavebního materiálu a vytvoří větší odpor proti vytažení. Hmoždinka je vhodná k upevnění střešních a fasádních konstrukcí, zábradlí a podobných prvků.

Nylonové konstrukční hmoždinky jsou vhodné pro většinu aplikací v děrovaných cihlách a lehčených materiálech. Křidélka zabraňují protáčení hmoždinky ve vyvrtaném otvoru. Hmoždinky disponují ochranou proti předčasnému roztržení při instalaci. Hmoždinky od výrobce Mungo jsou vyrobeny z vysoce kvalitního polyamidu PA6 a mají protipožární odolnost F90 pro upevňování fasádních systémů. Příklady použití – kotvení fasády, profily, konzoly, rámy.

HMOŽDINKA KOVOVÁ PRO PÓROBETON (YTONG, H+H), MEF EASY FIX, MUNGO HMOŽDINKA PRO PÓROBETON (YTONG, H+H) GB, VÝROBCE FISCHER HMOŽDINKA NYLONOVÁ MB DO PÓROBETONU A DUTÉ CIHLY, MUNGO
kovová hmoždinka zatloukací plastová hmoždinka pro pórobeton nylonová hmoždinka do pórobetonu


Montáž hmoždinek do pórobetonu

Při kotvení do pórobetonu se můžete setkat s hmoždinkami, pro jejichž montáž je nutné materiál předvrtat. V tomto případě se provede vrtání bez příklepu a otvor se musí vyčistit. U jiných hmoždinek není předvrtání otvoru nutné. Hmoždinka se pouze natluče do pórobetonu. Natlučením hmoždinky bez předvrtání se zhutní pórobeton a vytvořený spoj je pevnější.

Montáž plastové hmoždinky do pórobetonu
Montáž plastové hmoždinky do pórobetonu
Montáž kovové zatloukací hmoždinky
Montáž kovové zatloukací hmoždinky
Montáž nylonové konstrukční hmoždinky
Montáž konstrukčních hmoždinek


TIP:
Pokud do materiálu nelze použít hmoždinka, alternativou je chemická kotva, která se nejčastěji používá do narušeného zdiva, v blízkosti rohů, pro velmi namáhané spoje nebo upevnění těžkých předmětů.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

OcelMagazín
Výběr hmoždinek do dutých cihel

Výběr hmoždinek do dutých cihel

Vložil: Miroslav Kvapil
 
Vše o kotevních patkách

Vše o kotevních patkách

Vložil: Miroslav Kvapil
 
více článků
Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2023 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz