www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Stavíme plot z plotových dílů (13.04.2024 - 14:10)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Stavíme plot z plotových dílů

zpět na výpis článků

Lucie Lískovcová, 19.10.2023Stavíme plot z plotových dílů

Přečtěte si, jak se staví plot z plotových dílů.

 

Kovové plotové dílce, plotové díly, nylofory nebo také plotové panely jsou neohebné a současně velmi pevné plotové sítě, které jsou svařované z kvalitních drátů. V minulosti byly plotové díly používány zejména pro výstavbu plotů okolo letišť, sportovišť, továren či jiných průmyslových objektů. V současnosti jsou ploty z plotových dílů oblíbené i pro stavbu plotů kolem rodinných domů a zahrad, a to zejména důvodu snadné instalace a širčí nabídky plotových dílů, jež mohou být díky použitým povrchovým úpravám velmi estetické.

Konstrukce plotových dílů je uzpůsobena tomu, aby postavený plot efektivně bránil vstupu cizích osob na váš pozemek. V porovnání s klasickými plotovými pletivy jsou drátěné plotové díly odolnější, pevnější i elegantnější.

Plotové díly jsou díky svému charakteru vhodné spíše do rovnějších terénů.

 

Povrchová úprava plotových dílů

1.    bez úpravy – surové plotové díly bez povrchové úpravy nejsou nijak chráněny vůči korozi a mají také nejnižší životnost, jsou nejméně odolné; jsou vhodné hlavně na oplocování např. továren a průmyslových objektů

2.    pozinkování – povrchová úprava pozinkováním dává materiálu ochranu proti korozi, životnost pozinkovaných plotových dílů je vyšší než u dílů, které jsou zcela bez povrchové úpravy

3.    poplastování – poplastování se postará o tu nejlepší ochranu vůči korozi i opotřebení; dráty jsou nejprve ošetřeny vrstvou zinku a poté jsou obaleny vrstvou zeleného či antracitového PVC. Poplastované plotové díly jsou už od pohledu estetické, a jsou proto oblíbené i k oplocování zahrad nebo rodinných domů

Vyšší cena se vyplatí!

Přijde-li vám, že je cena za plotové díly vyšší, pak určitě rádi uslyšíte, že se tato investice do plotových dílů vyplácí. Jde v podstatě o investici do budoucna. Vyšší cenu plotových dílů snadno vykompenzuje jejich velmi vysoká životnost, která je o hodně vyšší než u klasických pletiv. Příjemným bonusem je i fakt, že s plotem nebudete mít žádnou další práci. Plot z plotových dílů je totiž v podstatě bezúdržbový, a to vám jistě ušetří spoustu času.

Na trhu jsou samozřejmě dostupné také levné kovové plotové dílce, doporučujeme však nakupobvat ploty a příslušenství k nim od renomovaných výrobců, jejichž výrobky jsou ověřené a kvalitní. Pouze u ověřených výrobků si můžete být jistí odpovídající kvalitou.

Rozměry plotových dílů

Plotové díly jsou vyráběny a dodávány ve standardizované délce po 2,5 m. Výšku plotových dílů si ale můžete zvolit podle výšky, a to od 80 cm až do 256 cm. Rozpětí pro výšku plotu je tedy opravdu velké.

Typy plotových dílů dle profilu

1)   2D plotové díly

2D plotové díly bývají někdy označované také jako ploché plotové díly a jsou vyrobeny z bodově svařovaných vertikálních a horizontálních pevných kovových drátů. O vysokou pevnost 2D plotových dílů se starají horizontální dráty, které jsou zdvojené. 2D plotové díly mají na jedné straně hladké zakončení, ale na straně druhé kovové dráty přesahují přes okraj hrany a vytváří tak ostny dlouhé přibližně 30 mm za účelem zvýšení bezpečnosti oploceného pozemku.

2)   3D plotové díly

3D plotové díly se od 2D dílů odlišují tím, že obsahují vodorovné 3D prolisy, které jim dávají ještě větší pevnost. Co se týká ukončení svislých drátů, platí zde shodné informace jako u 2D polí.

Montáž plotových dílů

Instalace plotových dílů je jednoduchá a nejspíš ji zvládnete svépomocí. Je potřeba dbát na to, aby rozměření pro betonáž plotových sloupků bylo provedené důkladně a přesně. V opačném případě by se vám nedařilo plotové díly správně do sloupků uchytit. Při rozměřování myslete na tyto dva body:

 

  1.       vzdálenost mezi sloupky má být přesnáa  stejná
  2.       sloupky vůči sobě musí být dokonale rovnoběžné

 

Ideální výkop pro plotové sloupky má být 80 cm, avšak doporučená hloubka je min. 50 cm. Přibližně po 7 dnech, kdy už je beton dostatečně vytvrzený, lze přimontovat plotové díly do příchytek. Plotové vzpěry se pro tento typ plotu nedávají.

Plotové díly lze připevňovat na kulaté i hranaté plotové sloupky, přičemž rozestupy mezi jednotlivými sloupky se rozměřují podle zvolených sloupků a jejich konkrétních rozměrů i podle způsobu montáže.

V následujících odkazech naleznete montážní návody a informaci o rozteči sloupků:

·        montáž na sloupky s rozměry 60 x 60 mm – montáž se provádí na čela sloupků (rozestup sloupků 253 cm na střed)

·        montáž na sloupky s rozměry 60 x 40 mm - montáž se provádí buď na čela sloupků (rozestup 253 cm) nebo mezi sloupky (rozestup 258 cm)

·        montáž na kulaté sloupky - montáž se provádí na čela sloupků (rozestup 253 cm)

Příslušenství

Plot z plotových dílů je možné doplnit libovolným příslušenstvím, např. stínicími páskami, tkaninou nebo podhrabovými deskami, které plot pěkně zpevní a zároveň zabrání podhrabávání vašeho psa ze zahrady pryč (nebo naopak cizího psa či divoké zvěře na váš pozemek). Malý tip: Díky podhrabovým deskám se bude tráva v okolí plotu lépe sekat.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2024 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz