www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Jak vybrat regál (09.12.2023 - 22:51)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Jak vybrat regál

zpět na výpis článků

Adéla Nováková, 03.09.2023Jak vybrat regál

V tomto článku vám poradíme, jak si správně vybrat regál do své dílny či do garáže

 

Jak vybrat regál do dílny či do garáže ↓↓↓

Regály a regálové systémy jsou výborný způsob pro uskladnění nejrůznějších věcí. Můžete v nich uložit nářadí, domácí potřeby, zahradnické potřeby, sportovní vybavení, knihy, hračky nebo třeba pneumatiky, které zrovna nepotřebujete. Regály podle využití můžeme rozdělit např. na následující:


 Všechny tyto regály vám pomohou udržet pořádek ve věcech, ale jak vybrat ten správný?

Nástěnný regál Policový regál

 

Jak vybrat správný regál?

Při výběru vhodného regálu pro vaše potřeby je třeba zvážit několik důležitých parametrů, jako je typ regálu, nosnost, rozměry a jeho použití. V následujících bodech se budeme těmito (a dalšími)  parametry zabývat důkladněji:

1) Typ regálu

Hledáte volně stojící policový regály, nebo dáváte přednost nástěnným regálům? Pokud dáváte přednost volně stojícím regálům, můžete je složit a umístit, kam chcete. Můžete si také vybrat regály na kolečnkách pro snadnou přepravu a manipulaci. Nástěnné regálové systémy musí být řádně připevněny ke stěně pomocí hmoždinek nebo chemických kotev. Nástěnné regálové systémy jsou vhodné například tehdy, když je pracovní plocha malá. Montáží regálu na stěnu neztrácíte mnoho místa, ale také na něj můžete umístit méně položek, protože jsou menší než obvykle.

2) Umístění

Rozmyslete si, kam chcete regál umístit. Tyto informace jsou důležité pro výběr správné velikosti regálu a správných materiálů. Regály jsou nezbytné ve vlhkých koupelnách, chladných garážích a obývacích pokojích.

3) Nosnost

Předem si promyslete, které položky budete v regálu skladovat. Ujistěte se, že vámi vybraný regál má dostatečnou nosnost, zejména pokud hodláte ukládat těžké předměty. U regálů se obvykle uvádí nosnost každé police zvlášť. Police určené pro vyšší zátěž jsou zpravidla robustnější než regály určené pro lehkou zátěž. Zároveň platí, že čím robustnější je celková konstrukce regálu, tím odolnější bude regál a tím vyšší bude jeho nosnost. Při skladování dbejte na rovnoměrné zatížení polic, aby nedošlo k jejich přetížení a následnému poškození. 

4) Rozměry

Před nákupem regálu si promyslete, kam chcete regál umístit, a připravte si představu o tom, kam bude instalovánm abyste náhodou nekoupily regál větší, než je prostor pro jeho umístění. Pozornost věnujte také výšce polic. To platí zejména pro police s pevnou výškou. Mnoho polic je výškově nastavitelných, takže je můžete snadno přizpůsobit výšce vašich předmětů.

5) Materiál

K dispozici jsou regály z různých materiálů - z kovu, dřeva a plastu. Pokud je požadována vysoká nosnost, je třeba zvolit kovové regály. Konstrukce je obvykle vyrobena z ocelového plechu, který je pozinkovaný nebo natřený, aby byl odolný. Zvolte povrchovou úpravu, která zabraňuje korozi, zejména pokud budou police instalovány ve vlhkých prostorách. Kovové policové regály jsou obvykle vyrobeny z kovu, MDF desek nebo dřevotřísky. Kovové regály lze použít ve skladech, dílnách a garážích.

Pokud dáváte přednost přírodnějším materiálům, jsou dobrpu volbou dřevěné regály z masivního dřeva. Při výběru dřevěného regálu se zaměřte na kvalitu, pevnost a celkovou odolnost. Levné regály jsou často nekvalitní, nestabilní a mají nízkou nosnost. Kvalitní dřevěné regály lze použít jak v dílnách a garážích, tak v domácnostech. Mohou být umístěny v obývacích pokojích, kuchyních i dětských pokojích. Doporučujeme však nepoužívat je v prostorách vystavených vlhkosti (např. koupelnách) nebo je nejprve dobře ošetřit, aby se zabránilo poškození dřeva vlhkostí. Při výběru materiálu berte v úvahu také skutečnost, že dřevěné regály jsou náchylnější k mechanickému poškození (např poškčábání) než kovové.

Njelevnější regály jsou vyrobeny z plastu. Jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje a lze je instalovat bez použití nářadí. V porovnání s kovovými nebo dřevěnými policemi je nosnost plastových polic mnohem nižší. Plast je odolný materiál a lze jej umístit do vlhkých místností. Jen je třeba dávat pozor na teplotu. V mrazivém počasí může plast zkřehnout.

S výběrem materiálu jde ruku v ruce již výše zmíněná nosnost polic. Například čtyřpolicový regál z plastu může mít nosnost každé z polic 20 kg. Nosnost polic v kovovém regálu může být ale klidně i více než 400 kg.

6) Montáž regálu

Regály jsou obvykle dodávány z rozloženém stavu a v balení na se nachází montážní návod. Existují 2 typy montáže regálů:

  1. regály, které se musí sešroubovat – v balení u těchto regálů naleznete zpravidla veškerý spojovací materiál, který je pro sestavení regálu potřebný. Postavení regálu je časově náročnější než druhý typ regálů, ale není náročné. Pro montáž budete potřebovat jen běžné nářadí (např. aku vrtačku, klíč nebo třeba gumovou paličku podle konkrétního typu regálu) a trochu zručnosti.

  2. Regály, které není nutné šroubovat – pro sestavení těchto regálů k sobě jednotlivé díly nešroubujete, ale pouze je do sebe nasadíte / zacvaknete. Montáž je jednodušší a rychlejší a nepotřebujete žádné nářadí.

7) Cena

Samozřejmě i váš rozpočet může ovlivnit konečný výběr regálu. Regály se pohybují ve všech cenových kategoriích, ale ne vždy platí, že dražší = lepší. Naopak, levné regály do garáže, dílny nebo kamkoli jsou dostupné. Jen je potřeba současně zvážit všechny důležité parametry, abyste si byli jistí, že vám regál poslouží přesně tak, jak má.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2023 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz