www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Plastové plotové dílce - jaké jsou jejich výhody (24.02.2024 - 21:16)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Plastové plotové dílce - jaké jsou jejich výhody

zpět na výpis článků

Lucie Lískovcová, 19.10.2023Plastové plotové dílce - jaké jsou jejich výhody

Jaké jsou výhody poplastovaných plotových dílců oproti dílcům, které mají jinou povrchovou úpravu?

 

Plotové dílce, plotová pole, nylofor nebo také plotové panely jsou neohebné pevné sítě, které jsou svařované z pozinkovaných drátů. V minulosti byla tato plotová pole používána pro stavbu oplocení pouze kolem letišť, sportovišť, továren nebo průmyslových objektů. V současnosti jsou plotová pole velmi oblíbená i pro oplocování rodinných domů a zahrad, a to z důvodu větší nabídky plotových dílců, které mohou být díky různým povrchovým úpravám elegantní a estetické.

Konstrukce plotových polí je navržená tak, aby plot z nich postavený co nejvíce zabránil neoprávněnému vniknutí na pozemek. V porovnání s klasickým plotovým pletivem jsou plotové dílce jsou odolnějšípevnější a elegantnější alternativou. Plotová pole doporučujeme díky svému charakteru používat spíše do rovnějších terénů.

 

Povrchová úprava plotových dílců

1. plotové dílce bez povrchové úpravy

Plotové dílce bez jakékoli povrchové úpravy jsou vyrobené z neupravovaných kovových drátů, a proto nemají žádnou ochranu vůči korozi. Z tohoto důvodu mají dílce bez povrchové úpravy nejnižší životnost. Plotové dílce jsou vhodné zejména na stavbu plotů např. okolo průmyslových objektů či továren, kde případná koroze nevadí.

2. plotové dílce pozinkované

Pozinkování slouží jako základní ochrana proti korozi kovového materiálu a životnost pozinkovaných plotových dílců je tak delší než u dílců bez jakékoli povrchové úpravy. Kvůli ne příliš estetickému vzhledu jsou ale čistě pozinkované ploty vhodné spíše pro oplocování sportovišť či soukromých objektů.

3. plotové dílce poplastované

Poplastované plotové dílce jsou nejestetičtější varianou, a proto jsou velmi oblíbené při stavbě oplocení okolo zahrad a rodiných domů. Kovové dráty jsou nejprve pozinkovány a poté jsou obaleny vrstvou barevného PVC, nejčastěji v barvě zelení (RAL 6005) nebo antracit (RAL 7016). Pozinkování společněš s poplastováním zajišťuje výbornou odolnost vůči korozi a také vůči opotřebování a mechanickému poškození. Poplastované plotové dílce mají vysokou životnost.

Rozměry plotových polí

Všechny plotové dílce se dodávají ve standardizované šířce, což je 2,5 m. Výšku plotových polí si ale můžete vybírat - od výšky 80 cm až do výšky 256 cm.

Typy plotových dílců podle profilu

1)   2D plotové dílce (ploché)

2D plotové dílce se skládají z vertikálních a horizontálních drátů, které jsou k sobě bodově svařeny. O zpevnění 2D dílců se starají zdvojené vodorovné dráty. 2D plotová pole jsuo na spodní straně vybavená hladkým zakončením, na straně druhé dráty přesahují přes okraj a vytváří jakési ostny dlouhé cca 30 mm. Ostny slouží ke zvýšení bezpečnosti oploceného pozemku. Pokud chcete, můžete dodatečně instalovat ostré zakončení i na opačnou stranu.

2)   3D plotové dílce

3D plotové dílce se vyrábí stejně jako 2D dílce z horizontálních a vertikálních drátů. Rozdíl mezi nimi je v tom, 3D dílce že nejsou ploché, ale mají vodorovné prolisy, které plotovým dílcům dodávají ještě větší pevnost. Co se týče zakončení svislých drátů, platí zde stejné informace jako u 2D dílců.

Montáž plotových dílců

Montáž plotových dílců je poměrně jednoduchá a zvládne ji každý šikovný kuti. Příprava na montáž se však může protáhnout, jelikož je potřeba důkladné rozměření pro betonáž plotových sloupků. V případě, že zaměření nebude přesné, budete plotové dílce ke sloupkům těžko připevňovat. Při rozměřování nezapomeňte na 2 věci:

 

  1.       vzdálenost mezi sloupky musí být stejná a přesná
  2.       všechny sloupky vůči sobě musí jít dokonale rovnoběžně

 

Výkop pro sloupky by měl mít ideálně 0,8 m, ale doporučená hloubka je alespoň 0,5 m. Přibližně po týdnu, kdy je beton dostatečně vytvrzený, můžete začít instalovat plotové dílce do příchytek. Vzpěry se pro tento typ plotu používat nemusejí.

Plotové dílce je možné připevnit jak na kulaté, tak na hranaté plotové sloupky (s čtvercovým i obdélníkovým průřezem). Rozestupy mezi sloupky jsou závislé na zvolených sloupkách a jejich rozměrech a také na způsobu montáže.

V následujících odkazech naleznete montážní návody a informaci o rozteči sloupků:

·        montáž na sloupky s rozměry 60 x 60 mm – montáž se provádí na čela sloupků (rozestup sloupků 253 cm na střed)

·        montáž na sloupky s rozměry 60 x 40 mm - montáž se provádí buď na čela sloupků (rozestup 253 cm) nebo mezi sloupky (rozestup 258 cm)

·        montáž na kulaté sloupky - montáž se provádí na čela sloupků (rozestup 253 cm)

Příslušenství

Plot z plotových dílců můžete doplnit např. stínicími páskami, tkaninou nebo podhrabovými deskami, které plot zpevní a současně také zabrání podhrabávání vašeho psa ze zahrady (nebo naopak cizího psa k vám). Podhrabové desky také zajistí, že se tráva v okolí plotu bude lépe sekat. Upozornění: Podhrabové desky je nutné instalovat již během stavby plotu.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

OcelMagazín
Vše o kotevních patkách

Vše o kotevních patkách

Vložil: Miroslav Kvapil
 
 
Výběr hmoždinek do dutých cihel

Výběr hmoždinek do dutých cihel

Vložil: Miroslav Kvapil
více článků
Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2024 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz