www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Výběr hmoždinek do sádrokartonu (26.09.2023 - 01:08)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Výběr hmoždinek do sádrokartonu

zpět na výpis článků

Miroslav Kvapil, 01.09.2021Výběr hmoždinek do sádrokartonu

Při výběru správné hmoždinky je důležité vědět, do jakého materiálu ji budeme zapouštět. V domech a bytech se dnes můžeme setkat s různými stavebninami. Ve starších stavbách se většinou setkáme s dutými cihlami. V novostavbách se dnes používá nejvíce beton, hlavně v nosných stěnách, stropech a podlahách. Nenosné stěny mohou být z cihel, pórobetonu či sádrokartonu. Setkat se můžeme také s dřevostavbami, které se v posledních letech těší stále větší popularitě.


 

 

Při každém výběru správné hmoždinky je důležité vědět, do jakých materiálů ji budeme zapouštět. V domech a bytech se dnes můžeme setkat s různými stavebninami. Ve starších stavbách se většinou setkáme s dutými cihlami. V novostavbách se dnes používá nejvíce beton, hlavně v nosných stěnách, stropech a podlahách. Nenosné stěny mohou být z cihel, pórobetonu či sádrokartonu. Setkat se můžeme také s dřevostavbami, které se v posledních letech těší stále větší popularitě.

Do sádrokartonu se používají hmoždinky:

Hmoždinka MFJ polyamidová do sádrokartonu, MUNGO

Variant: 3 2,61 Kč/ks 2,16 Kč bez DPH

Hmoždinka MJP kovová do sádrokartonu, MUNGO

Variant: 9 6,04 Kč/ks 4,99 Kč bez DPH

Kotva rozpěrná s hákem, pozinkovaná

Variant: 3 6,38 Kč/ks 5,27 Kč bez DPH

Kotva sklopná MK-M se závitovou tyčí pro zavěšení do dutin, Mungo

Variant: 4 29,78 Kč/ks 24,61 Kč bez DPH

Sádrokarton je měkčí materiál a při připevňování těžkých poliček, ale i menších obrazů, může nastat často problém. Pro práci se sádrokartonem je proto nutné sáhnout po speciálních hmoždinkách.

Ke kotvení do sádrokartonu se používají speciální šroubovací hmoždinky nebo kotvy s tvarovým stykem. Hmoždinky mají kónický tvar s ostrým závitem a vyrábí se z plastu či kovu. Plastové hmoždinky jsou vyráběny z pevného polyamidu a používají se pro upevnění lehkých předmětů v interiéru. Kovové hmoždinky mají díky použitému materiálu vyšší únosnost a lze je použít i do tvrdých protipožárních sádrokartonových desek.

Kotvy do sádrokartonu jsou k dostání ve více provedeních. Kotvy sklopné se v prostoru za sádrokartonovou deskou sklopí a kotvy rozpěrné se rozevřou jako deštník. Proti vytažení hmoždinky působí odpor v závislosti na tom, jak je stěna tlustá a také v závislosti na velikosti plochy o kterou se hmoždinka opírá. Hmoždinky do sádrokartonu se používají nejčastěji pro ukotvení svítidel, nástěnných lamp, obrazů nebo elektrické instalace.

Hmoždinka do sádrokartonu plastová Hmoždinka do sádrokartonu kovová
plastová hmoždinka kovová hmoždinka

Při kotvení těžších předmětů, vám ideálním pomocníkem bude kotva do dutých materiálů se šroubem, která má zvýšenou únosnost a bezpečnost, takže se nemusíte bát upevnění poliček ani zrcadlových skříní. K montáži budete potřebovat instalační nářadí – speciální kleště, které rozevřou kotvu za deskou.

Montáž hmoždinek do sádrokartonu

Při montáži je důležité vybrat správný průměr vrtáku pro vyvrtání díry, který závisí na průměru hmoždinky. U slabších sádrokartonových desek nemusíte předvrtávat díky ostrému závitu hmoždinky. U silnějšího sádrokartonu je vhodné předvrtat otvor. Pamatujte, že za deskou by měl být dostatečný prostor pro zapuštění hmoždinky.

Hmoždinka se zavrtá do sádrokartonu a umožňuje tak snadnou a rychlou montáž. Do zavrtané hmoždinky se poté zašroubuje vrut a tím se uchytí kotvený předmět. Při použití rozpěrné nebo sklopné kotvy je předvrtání nutné. Do otvoru se vsune kotva, která se za deskou rozevře nebo sklopí a následně se ukotví požadovaný předmět. Velká dosedací plocha roznese rovnoměrně zatížení na větší plochu. Kotvy se vyrábí se závitem, matkou nebo jako háček například pro zavěšení lustru.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2023 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz