www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - 2D a 3D plotové výplně - jak se používají (09.12.2023 - 22:35)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > 2D a 3D plotové výplně - jak se používají

zpět na výpis článků

Lucie Lískovcová, 19.10.20232D a 3D plotové výplně - jak se používají

Stavba drátěného plotu: Základní informace o 2D a 3D plotových výplních.

 

Kovové plotové dílce, plotové výplně, nylofory nebo také plotové panely jsou neohebné a současně velmi pevné drátěné sítě, které jsou svařované z kvalitních a pevných drátů. V minulosti byly plotové výplně používány zejména pro výstavbu plotů okolo letišť, sportovišť, továren či jiných průmyslových objektů. V současnosti jsou ploty z plotových výplní oblíbené i pro stavbu plotů kolem rodinných domů a zahrad, a to zejména důvodu snadné instalace a širčí nabídky plotových dílů, jež mohou být díky použitým povrchovým úpravám velmi estetické.

Konstrukce plotu plotových výplní je uzpůsobena tomu, aby postavený plot efektivně bránil vstupu cizích osob na váš pozemek. V porovnání s klasickými plotovými pletivy jsou drátěné plotové výplně odolnější, pevnější i elegantnější.

Plotové výplně jsou díky svému charakteru vhodné spíše pro použití do rovnějších terénů.

 

Povrchová úprava plotových výplní

1.    bez úpravy – surové plotové výplně bez povrchové úpravy nejsou nijak chráněny vůči korozi a mají také nejnižší životnost, jsou nejméně odolné; jsou vhodné hlavně na oplocování např. továren a průmyslových objektů

2.    pozinkování – povrchová úprava pozinkováním dává materiálu ochranu proti korozi, životnost pozinkovaných plotových dílů je vyšší než u výplní, které jsou zcela bez povrchové úpravy

3.    poplastování – poplastování se postará o tu nejlepší ochranu vůči korozi i opotřebení; dráty jsou nejprve ošetřeny vrstvou zinku a poté jsou obaleny vrstvou PVC. Poplastované plotové výplně jsou už od pohledu estetické, a proto se používají i ke stavbě plotů kolem zahrad nebo rodinných domů

Vyšší cena se vyplatí!

Přijde-li vám, že je cena za plotové výplně vyšší, pak určitě rádi uslyšíte, že se tato investice do plotových výplní vyplácí. Jde v podstatě o investici do budoucna. Vyšší cenu plotových výplní snadno vykompenzuje jejich velmi vysoká životnost, která je o hodně vyšší než u klasických pletiv. Příjemným bonusem je i fakt, že s hotovým plotem nebudete mít žádnou další práci. Plot z plotových výplní je totiž v podstatě bezúdržbový, a to vám jistě ušetří spoustu času.

Na trhu jsou samozřejmě dostupné také levné kovové plotové výplně, doporučujeme však nakupobvat ploty a příslušenství k nim od renomovaných výrobců, jejichž výrobky jsou ověřené a kvalitní. Pouze u ověřených výrobků si můžete být jistí dokonalou kvalitou.

Rozměry plotových výplní

Plotové výplně jsou vyráběny a dodávány ve standardizované délce po 2,5 m. Výšku plotových výplní si ale můžete zvolit podle výšky, a to od 80 cm až do 256 cm. Rozpětí pro výšku plotu je tedy opravdu velké.

Typy kovových plotových výplní dle profilu

1)   2D plotové výplně

2D plotové výplně bývají někdy označované také jako ploché výplně a jsou vyrobeny z bodově svařovaných vertikálních a horizontálních pevných kovových drátů. O vysokou pevnost 2D plotových výplní se starají vodorovné dráty, které jsou zdvojené. 2D ploché plotové výplně mají na jedné straně hladké zakončení, ale na straně druhé kovové dráty přesahují přes okraj hrany a vytváří tak ostny za účelem zvýšení bezpečnosti oploceného pozemku.

2)   3D plotové výplně

3D plotové výplně se od 2D výplní liší tím, že na nich jsou vodorovné 3D prolisy, které jim dávají ještě větší pevnost. Co se týká ukončení svislých drátů, platí zde shodné informace jako u 2D výplní.

Montáž plotových výplní

Instalace plotových výplní je jednoduchá a s velkou pravděpodobností ji zvládnete svépomocí. Je potřeba dbát na to, aby rozměření pro betonáž plotových sloupků bylo provedené důkladně a přesně. V opačném případě by se vám nedařilo plotové výplně správně do sloupků uchytit. Při rozměřování myslete na následující 2 body:

 

  1.       vzdálenost mezi sloupky má být přesnáa  stejná
  2.       sloupky vůči sobě musí být dokonale rovnoběžné

 

Ideální výkop pro plotové sloupky má být 80 cm, avšak doporučená hloubka je min. 50 cm. Přibližně po 7 dnech, kdy už je beton dostatečně vytvrzený, lze přimontovat plotové výplně do příchytek. Plotové vzpěry se pro tento typ plotu nepoužívají.

Plotové výplně lze připevňovat na kulaté i hranaté plotové sloupky, přičemž rozestupy mezi jednotlivými sloupky se rozměřují podle zvolených sloupků a jejich konkrétních rozměrů i podle způsobu montáže.

V následujících odkazech naleznete montážní návody a informaci o rozteči sloupků:

·        montáž na sloupky s rozměry 60 x 60 mm – montáž se provádí na čela sloupků (rozestup sloupků 253 cm na střed)

·        montáž na sloupky s rozměry 60 x 40 mm - montáž se provádí buď na čela sloupků (rozestup 253 cm) nebo mezi sloupky (rozestup 258 cm)

·        montáž na kulaté sloupky - montáž se provádí na čela sloupků (rozestup 253 cm)

Příslušenství

Plot z plotových výplní lze doplnit libovolným příslušenstvím, např. stínicími páskami, tkaninou nebo podhrabovými deskami, které plot pěkně zpevní a zároveň zabrání podhrabávání vašeho psa ze zahrady pryč (nebo naopak cizího psa či divoké zvěře na váš pozemek). Malý tip: Díky podhrabovým deskám se bude tráva v okolí plotu lépe sekat.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

OcelMagazín
Plastové plotovky

Plastové plotovky

Vložil: Lukáš Chládek
 
3 tipy pro výběr pletiva

3 tipy pro výběr pletiva

Vložil: Miroslav Kvapil
 
Co je to variabilní regálový systém?

Co je to variabilní regálový systém?

Vložil: Lucie Lískovcová
více článků
Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2023 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz