www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Výběr hmoždinek do dutých cihel (26.09.2023 - 01:50)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Výběr hmoždinek do dutých cihel

zpět na výpis článků

Miroslav Kvapil, 02.09.2021Výběr hmoždinek do dutých cihel

Při výběru správné hmoždinky je důležité vědět, do jakého materiálu ji budeme zapouštět. V domech a bytech se dnes můžeme setkat s různými stavebninami.

 

 

 

 

 Před výběrem správné hmoždinky je důležité vědět, do jakého materiálu ji budeme zapouštět. Ve stavbách se dnes můžeme setkat s různými stavebninami. Ve starších domech se většinou setkáme s dutými cihlami. V novostavbách se dnes používá nejvíce beton, hlavně v nosných stěnách, stropech a podlahách. Nenosné stěny mohou být z cihel, pórobetonu či sádrokartonu. 

Do dutých cihel se používají hmoždinky:

Hmoždinky do dutých cihel jsou zvláštní tím, že vytvoří tvarový styk s dutou částí stavebního materiálu. K uchycení hmoždinky v dutině cihly dojde tak, že se zauzluje nebo vysune kotvící prvky (křidélka) po zašroubování vrutu a vytvoří tak pevný spoj.

Hmoždinka do porothermu Uzlovací hmoždinka


K ukotvení do dutých materiálů lze použít hmoždinky univerzální stavebníuzlovací hmoždinky nebo hmoždinky do Porothermu, se kterými si většinou vystačíte pro přichycení a kotvení různých předmětů – obrazy, svítidla, poličky, lehké závěsné skříňky, držáky na ručníky či televizní konzole. Délku hmoždinky volíme tak, aby se hmoždinka ukotvila za nejsilnější stěnou. Není nutné volit zbytečně dlouhou hmoždinku, ta nosnost nezvýší.

Hmoždinka čtyřhranná stavební

Variant: 5 0,45 Kč/ks 0,37 Kč bez DPH

Hmoždinka univerzální uzlovací UX R, s límečkem, výrobce Fischer

Variant: 5 1,45 Kč/ks 1,20 Kč bez DPH

Hmoždinka nylonová konstrukční MBK-STB do duté cihly

Variant: 3 21,35 Kč/ks 17,64 Kč bez DPH

Hmoždinka do děrované cihly ML, MUNGO

Variant: 6 2,85 Kč/ks 2,35 Kč bez DPH
Montáž hmoždinek do dutých cihel

Při montáži do dutinové cihly nepoužíváme příklep, aby nedošlo k rozbití příček cihly a protáčení hmoždinky. Pro vrtání se v tomto případě používají speciální vrtáky, které mají naostřený břit a vrtání do cihel je skoro stejně bezpracné jako vrtání s příklepem.

Při aplikaci hmoždinky je důležité vybrat správný průměr vrtáku pro vyvrtání díry, který závisí na průměru hmoždinky. U hmoždinek do duté cihly je možné použít předsazenou nebo průvlečnou montáž.

Předsazená montáž se dělá tak, že se kotva osazuje do otvoru před samotným upevněním předmětu. Nejprve se přenese rozmístění otvorů z upevňovaného předmětu na kotevní podklad. Poté se vyvrtají a vyčistí otvory, do kterých se zasunou hmoždinky a předmět se upevní. Při vrtání je nutná pečlivost, otvory spolu musí lícovat, jinak se montáž komplikuje a může dojít k poškození předmětu či kotev.

Předsazená montáž hmoždinky


Průvlečná montáž
podstatně zjednodušuje a urychluje osazení kotev při sériové montáži nebo při upevňování předmětů s více kotevními místy. Když je otvor v připevňovaném předmětu větší než průměr vrtáku, lze předmět použít jako vrtací šablonu. Dle montovaného předmětu se vyvrtá otvor. Hmoždinka se do otvoru osazuje přes upevňovaný předmět a poté se zašroubováním ukotví v dutém materiálu. Nosnost hmoždinek ve vztahu ke kotvenému břemenu lze ovlivnit počtem použitých šroubů pro uchycení.

Průvlečná montáž


TIP:
Pokud do materiálu nemůžeme použít hmoždinku, tak alternativou je chemická kotva, která se nejčastěji používá do narušeného zdiva, v blízkosti rohů, pro velmi namáhané spoje nebo upevnění těžkých předmětů.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

OcelMagazín
Regály do dodávky

Regály do dodávky

Vložil: Lucie Lískovcová
 
Vyberte si regál do sklepa

Vyberte si regál do sklepa

Vložil: Lucie Lískovcová
 
více článků
Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2023 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz