www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Plastové plotovky (09.12.2023 - 21:41)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Plastové plotovky

zpět na výpis článků

Lukáš Chládek, 08.06.2021Plastové plotovky

Plastové plotovky patří k nejprodávanějším typům plotovek na stavbu plotu v ČR i na Slovensku. Oblíbené jsou zejména kvůli svým vlastnostem. Jsou bezúdržbové, nehnijou, nemusíte je natírat a můžete je nakoupit za velmi příjemnou cenu.

 
Plastové plotovky patří k nejprodávanějším produktům při stavbě plotu. Mají klíčové vlastnosti, které zaručují, že se o plot nebudete muset vůbec starat a vydrží vám na věky. Na následujících řádcích probereme všechno o plastových plotovkách od výběru, barev, vlastností, materiálu až po návodu na montáž. 

Plotovky z plastu vyrobené pečlivou recyklací plastového odpadu jsou ideálním řešením pro váš nový plot, který vám vydrží na věky. Plotovky vyrobené z plastu se nemusejí natírat, nehnijí, nezkorodují, nepřemrznou a nekřehnou. Odolají hmyzu i houbám. Snadno je přeříznete (řez není nutné nijak upravovat) i navrtáte. Plastové plotovky vyrábí výrobce v několika barevných variantách, délkách a s různými typy hlav. Nejprodávanější plotovka je v hnědé barvě s půlkulatou hlavou. 

 

Nejlevnější plastové plotovky s půlkulatou hlavou, barva hnědá

Variant: 6 36,99 Kč/ks 30,57 Kč bez DPH

Plotovky plastové, s rovnou hlavou, barva hnědá

Variant: 6 47,98 Kč/ks 39,65 Kč bez DPH

Plotovky plastové s tříhrannou hlavou, barva hnědá

Variant: 7 36,99 Kč/ks 30,57 Kč bez DPH

Jekl poplastovaný a pozinkovaný 50 x 30 x 1,8 mm, barva hnědá

Variant: 8 179,91 Kč/ks 148,68 Kč bez DPH

Varianty plastových plotovek - barva, typ hlavy, výška

Plastové plotovky vyrábí český výrobce v několika barvách, výškách a s různým typem hlavy. Základní barvou recyklátu je šedá, která se následně plně barví na hnědou, černou nebo cihlovou barvu. Můžete si také vybrat různý typ hlavy - nejpopulárnějším typem je půlkulatá hlava, ale prodáváme i plotovky s tříhrannou okrasnou hlavou a plotovky s rovnou hlavou. Co se týče rozměrů můžete si zvolit délku plotovek od 60 cm do 200 cm. Zákazníci nejčastěji kupují velikost 100 a 120 cm.

Výhody plastových plotovek

Plotovky plastove, plotovky mají celou řadu výhod, proto jsou u zákazníků tolik oblíbené. Plotovky nehnijou - neohrozí je žádná plíseň, houby ani běžně používané chemikálie (např. na čištění). Na slunci se nestane, že by plotovky křehly, zároveň jim nehrozí koroze nebo přemrznutí v mrazech. Naprostá většina zákazníků ocení, že je můžete upravovat nástroji na dřevo (pila, cirkulárka atd.), pohodlně je navrtáte a opracujete bez větších problémů. Nemusíte se bát ani vzniku prasklin. V podstatě nevyžadují vůbec žádnou údržbu ani starost a dobře se čistí. 


Vlastnosti plastoých plotovek 

Klíčové vlastnosti plastových plotovek shrnuje následující tabulka. V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám pomůžeme s celkovou kalkulací plotu a vymyslíme ideální řešení na míru.

- nehnijou - snadná úprava
- nekorodují - žádná údržba
- nenasáknou - nenatírají se
- nepopraskají - lehce se čistí
- odolá běžným chemikáliím - jednoduché řezání a vrtání


Jak pracovat s materiálem 

Traplast je označení materiálu vyrobeného z recyklovaných plastů, který by normálně skončil na skládce. Jelikož se jedná o plastový materiál, je nutné počítat s určitou dilatací. Laicky řečeno - plast se při změně teplotě roztahuje na rozdíl od dřeva nebo kovu. Pokud jste odborník, projektant nebo jen hovíte matematice, můžete si tepelnou roztažnost spočítat podle vzorce 1,2 - 1,8 x 10-4 k-1 a zjistíte o kolik se metr plastu roztáhne při změně teploty o 1°C. Názorný příklad můžete vidět v tabulce - pokud dojde ke změně teploty o 20°C, tak se plast v délce 100 cm roztáhne o 3 mm.

Změna  teploty Délka plastu 1 metr Délka plastu 2 metry
o 20 % 3 mm 6 mm
o 40 % 6 mm 12 mm


Rada je jasná - při montáži počítejte s drobnou dilatační vůlí. Obecně doporučujeme vyvrtat do plotovek díry s větším průměrem (o 2 až 3 milimetry) pro šrouby a neutahovat úplně na krev. Nechte šroubům drobnou vůli. Hodně vyhledávanou variantou upevnění jsou TEX šrouby. Máme k dispozici i variantu šroubu TEX s křidélky, které problém vyřeší za vás. Křidélka zvětší průměr díry o 2 milimetry a problém s dilatací máte vyřešený.

Celkovou odolnost Traplastu udává výrobce v rozmezí -30°C až +70°C. 

Lehce se čistí. Výrobky z materiálu Traplast™ se vyznačují bezkonkurenčně dlouhou životností a nevyžadují téměř žádnou údržbu. Jednoduše a velmi snadno se s nimi manipuluje. Můžete je řezat, vrtat, spojovat vruty a opracovávat běžnými nástroji na kov nebo dřevo. Při práci respektujte doporučené zásady práce.

Pokyny pro montáž plotovek vyrobených z plastu

Je třeba si uvědomit, že každá realizace plotu je jiná a každý zákazník má jiné nároky na plot. Proto berte následující návod na montáž jako ukázku a jakýsi standart, nicméně v konečném důsledku záleží na vás, jak přesně bude plot vypadat. Roli bude hrát váš rozpočet, vizuální nároky, poloha nemovitosti atd :) 

1) plotové sloupky (jäckly) dle vašeho výběru - nejčastěji železný jekl s plastovou povrchovou úpravou

2) vodorovné profily (příčníky) (tzv. tesy) - např. rozměry 50 x 30 mm, ale opět záleží na konkrétní realizaci, tyto profily jsou opět železné s PVC povrchem

3) úchytky tesů - většinou se jedná o obyčejný plech s povrchovou úpravou (zinek)

4) samořezné šrouby TEX - s průměrem a délkou vám rádi poradíme a vybereme správné rozměry na míru pro vaší realizaci

5) metrické šrouby pro uchycení tesů k úchytkám

Montáž plastových plotovek

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

OcelMagazín
4 tipy, jak uskladnit pneumatiky

4 tipy, jak uskladnit pneumatiky

Vložil: Lucie Lískovcová
 
Výběr hmoždinek do pórobetonu

Výběr hmoždinek do pórobetonu

Vložil: Miroslav Kvapil
 
Vybíráme regál do spíže

Vybíráme regál do spíže

Vložil: Lucie Lískovcová
více článků
Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2023 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz