www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Moody vidí negativní výhled pro evropský ocelářský průmysl (24.02.2024 - 20:22)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Moody vidí negativní výhled pro evropský ocelářský průmysl

zpět na výpis článků

Petr Dlask, 11.09.2009Moody vidí negativní výhled pro evropský ocelářský průmysl

Moody's Investors Service řekla, že výhled pro evropský ocelářský průmysl je negativní; reflektovala přitom slabou poptávku, která se pravděpodobně nezlepší dříve, než v r. 2010, a zhoršující se ceny oceli, které se pravděpodobně neobnoví na úrovně, požadované pro přijatelné dlouhodobé návratnosti ...

 

Moody's Investors Service řekla, že výhled pro evropský ocelářský průmysl je negativní; reflektovala přitom slabou poptávku, která se pravděpodobně nezlepší dříve, než v r. 2010, a zhoršující se ceny oceli, které se pravděpodobně neobnoví na úrovně, požadované pro přijatelné dlouhodobé návratnosti v blízké budoucnosti. Dodala, že ratingy emitentů budou stlačovány zhoršující se finanční flexibilitou společností. P. Matthias Hellstern z Moody's Corporate Finance Group řekl, že "Moody's očekává, že evropský ocelářský průmysl zůstane v dohlédnutelné budoucnosti pod tlakem, ale přiznává, že tento pokles se možná nakonec odrazí ode dna.

Nicméně předpovídá, že obnova bude pomalá, protože reálná poptávka po oceli klesla asi o 20-25%, dodací lhůty zůstaly krátké a předpokládá, že ceny se ve střednědobém období zvýší jen marginálně". P. Hellstern řekl, že "ačkoli Moody's věří v další pokles, pokud jde o ceny oceli i objemy, je nepravděpodobný, protože ceny a výroba zůstaly relativně v posledních několika měsících nezměněny, ceny oceli pravděpodobně zůstanou stlačeny několik kvartálů v důsledku nadbytku kapacit a nedostatku očekávané silné globální ekonomické obnovy v nejbližším období". Moody's zdůraznila, že ceny oceli klesly na 320-350 eur/t u teplého svitku v Evropě z 800 eur během několika měsíců v r. 2008 a začaly se obnovovat jen nedávno.

A za další, mezi zářím a prosincem 2008 klesla výroba oceli v EU o 47%, v SNS o 44% mezi srpnem až prosincem 2008, se žádným viditelným zlepšením v první polovině t.r. Moody's také zdůraznila, že společnosti s podstatnými k akvizicím se vztahujícími dluhy a dluhy, vztahujícími se k posledním akcionářům přátelským akcím čelí tlaku ratingů, protože jejich finanční flexibilita se zhoršila, jak je zřejmé ze zvyšujících se spekulací, omezování smluv a do určitého rozsahu z krátkodobého financování akvizic. P. Hellstern řekl, že "navzdory vysokým finančním prostředkům z výroby, generovaným v letech 2007 a 2008, společnosti ponechaly volný průběh únikům prostředků, které více než vyrovnaly positivní cash, generovanou z podnikání společností.

To některé společnosti ponechalo zranitelnými v současném strmém poklesu, a tudíž vytvoření tlaku na jejich ratingy". Moody's uvedla, že bude vývoj nadále monitorovat, zejména se zaměřením na fundamenty poptávky a trendy v klíčových ocel spotřebovávajících průmyslech, na využití kapacit, úrovně zásob a vývoj cen, globální ekonomické fundamenty, zvláště na vynořujících se trzích, na vývoj likvidity, realizaci programů snižování nákladů, na změny v rozhodování regulátorů, na úrovně dovozů a obchodní spory, u nichž se očekává rozhodnutí. Moody's v současné době hodnotí 14 ocelářských společností v Evropě, umístěných v Německu (2), Itálii (1), Lucembursku (1), Polsku (1), Rusku (5), Turecku (1), na Ukrajině (2) a ve Spojeném království (1).

zdroj Steel Guru/Steel Trade Today, 23.7.2009

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

OcelMagazín
Výběr hmoždinek do pórobetonu

Výběr hmoždinek do pórobetonu

Vložil: Miroslav Kvapil
 
 
Regály do dodávky

Regály do dodávky

Vložil: Lucie Lískovcová
více článků
Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2024 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz