www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Končí letní stagnace cen? (24.02.2024 - 19:48)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Končí letní stagnace cen?

zpět na výpis článků

Petr Dlask, 09.09.2009Končí letní stagnace cen?

Ceny plochých výrobků a profilové oceli se zvyšují (Zdroj: JNP)

 

Po několikaměsíční letní stagnaci cen dochází s blížícím se podzimem k opětovnému nárůstu cen.

Již na přelomu srpna a září většina klíčových evropských výrobců navýšila ceny v řádu 20 až 30EUR/t. Spekuluje se o tom, že k dalšímu růstu cen může dojít i na přelomu září a října, respektive října a listopadu. Například většina italských výrobců momentálně nabízí při vyjednávání nových kontraktů pouze týdenní ceny a obecně se hovoří o tom, že za růstem cen není pouze spekulování výrobců, ale reálné zdražení vstupních surovin, počínaje šrotem a konče surovým železem či dalšími komoditami.

V neposlední řadě svou roli sehrává i skutečnost, že po redukci výrobních kapacit o 40 až 65% (dle výrobce) ve srovnání s rokem 2008 jsou současné kapacity vykontrahovány. Většina evropských distributorů hutních výrobků již redukovala své zásoby na "přijatelné stavy" a s mírně zvýšenou poptávkou navyšuje objemy nových objednávek, významně k naplněnosti výroby přispívá oživení trhu v Německu (v tuzemsku je však tento fakt zatím téměř nečitelný) a Francii, výrobci také tvrdí, že mají větší objem exportů mimo EU.

Nicméně trh s hutními výrobky nám již několikrát ukázal, že si žije svou vlastní logikou. Teprve následující týdny nám skutečně ukáží, zda se po zdražení ceny dlouhodobě udrží na svých hodnotách či hned v I.Q.2010 dojde k jejich opětovné korekci směrem dolů. Jedno je však jisté: máte - li jako výrobní firma zakázku na IV.Q.2009, nakupujte nyní, v příštích dvou měsících budete nakupovat dráže!

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2024 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz