www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Eurofer předpokládá, že se poptávka po oceli v EU sníží téměř na polovinu (26.09.2023 - 01:48)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Eurofer předpokládá, že se poptávka po oceli v EU sníží téměř na polovinu

zpět na výpis článků

Petr Dlask, 01.09.2009Eurofer předpokládá, že se poptávka po oceli v EU sníží téměř na polovinu

Eurofer řekl, že poptávka po oceli v Evropě klesne v prvních šesti měsících t.r. téměř na polovinu, protože globální ekonomický pokles poškozuje klíčové sektory, jako jsou výrobci automobilů a stavebnictví (Zdroj: Steel Guru/Steel Trade Today).

 

Dodává, že průmysl Evropské unie byl tvrdě postižen klesáním exportů a napjatými úvěry. Eurofer uvedl, že "výhled pro ocel spotřebovávající průmysly v r. 2009-2010 je velmi ponurý, všechny sektory zaznamenají silně zredukované objemy výroby, zejména v první polovině tohoto roku". Uvedl, že spotřebitelé oceli říkají, že mají daleko více zásob oceli, než potřebují a to znamená, že objednávky u oceláren budou pro tuto chvíli na bezprecedentně nízkých úrovních.

Dodal, že "nejnovější prognózy ukazují, že zjevná spotřeba oceli v prvním pololetí t.r. meziročně klesla o 40-45% a za celý rok 2009 klesne téměř o 30%". Řekl, že výhled pro r. 2010 je skličující, reálná spotřeba oceli zůstane nízká, i když někteří zákazníci uplatní nové objednávky, protože jim došly zásoby. Některé plánované ekonomické stimulační programy mohou pomoci tím, že podpoří projekty infrastruktury a výstavbu veřejných budov, jako jsou školy a nemocnice, ale že vliv na výrobce oceli bude malý, protože poptávka od dalších sektorů zůstane malá. Eurofer minulý měsíc řekl, že jeden ze šesti ocelářských dělníků ztratil svou práci nebo odpracoval méně pracovních hodin. Tvrdí, že poklesem bylo postiženo asi 72 tisíc pracovních míst, nebo 17% ze 440 tisíc pracovníků EU.

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2023 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz