www.ocelmarket.cz

ocelMARKET.cz - Charakteristika terasových vrutů (24.02.2024 - 20:37)

: zprostředkovatelský portál pro Váš obchod s ocelí :
Celkový objem nabídek (bez DPH): 0 Kč

OcelMAGAZÍN > Charakteristika terasových vrutů

zpět na výpis článků

Miroslav Kvapil, 06.09.2021Charakteristika terasových vrutů

Jak už z názvu vrutů vyplývá, používají se zejména na přichycení terasových desek k dřevěnému spodnímu podkladu. Na co je který terasový vrut dobrý, se dočtete v následujícím článku.

 

 

Terasové vruty se vyrábí tak, aby jejich aplikace do dřeva, byla co nejjednodušší (jehlová špička s břitem nebo vrtáček). Hlava terasových vrutů je zpravidla malá zápustá, vytvoří estetický spoj a nedojde k poranění o vyčnívající vruty. Terasové vruty jsou opatřeny hlavou s drážkou TORX, která zajišťuje snadné přenesení vysokých kroutících momentů a také minimalizuje vyklouznutí šroubovacího nástavce. V naší nabídce naleznete jak vruty z nerezové oceli A2 a A4, tak i vruty s vyšší pevností z kalené oceli AISI 410 nebo uhlíkové oceli. Některé vruty mají povrchovou úpravu galvanický zinek. Správná volba vrutů je důležitá, předejdete tím mnoha problémům, jako začernání dřeva v okolí hlavy vrutů, bílé nebo červené korozi vrutů a ustřižení vrutů, které mohou vést k odpadnutí terasových desek.

Vrut terasový RAPI-TEC TERASO EKO, nerez A2, TORX

Variant: 4 6,39 Kč/ks 5,28 Kč bez DPH

Vrut terasový AISI 410, TORX, zápustná malá hlava

Variant: 22 1,83 Kč/ks 1,52 Kč bez DPH

Vrut terasový Super Resist, TORX, zápustná malá hlava

Variant: 4 0,94 Kč/ks 0,77 Kč bez DPH

Vrut terasový RAPI-TEC TERASO TOP, nerez A4, TORX

Variant: 4 8,94 Kč/ks 7,39 Kč bez DPH
Terasové vruty z nerezové oceli A2

Vruty RAPI-TEC TERASO EKO jsou velice odolné vůči korozi a povětrnostním vlivům. Konstrukce těchto terasových vrutů je optimalizovaná pro viditelné připojení terasových palubek ke spodní dřevěné konstrukci a také výrazně usnadňuje jejich aplikaci do dřeva. Nerezová ocel A2 vykazuje dobrou odolnost vůči korozi v nepříliš znečištěném venkovním prostředí, odolává působení povětrnostních vlivů, ale neodolává působení kyselin. Neměli by se používat v prostředí obsahující soli, chlór, v chemických laboratořích a pro dřeviny s vysokým obsahem tříslovin. V prostředí s trvalou vlhkostí lze tyto vruty použít pro dočasné objekty, případně pokud nejsou na spoje kladeny požadavky na vzhled. Nerez typu A vykazuje nízké kroutící momenty do zlomu, z toho důvodu je všeobecně doporučeno předvrtávat materiál, zvláště pokud jde o montáž tvrdých dřevin.

Terasové vruty z nerezové oceli A4

Nerezová ocel A4 má zvýšenou odolnost ke korozi a kyselinám. Vruty z této oceli jsou vhodné pro dřeviny bohaté na třísloviny a do prostředí obsahující soli, ale nejsou vhodné do prostředí, která obsahují chlór.

Vruty RAPI-TEC TERASO PLUS mají částečný závit s frézkou a řezný břit na špičce. Frézka snižuje tření na dříkové části vrutu a riziko naštípnutí materiálu, řezný břit usnadňuje proniknutí do materiálu a snadné, rychlé a přesné zahloubení vrutu. Terasové vruty RAPI-TEC TERASO TOP a RAPI-TEC TERASO ANTIK mají přerušovaný závit a řezný břit na špičce. Závit pod hlavou zabraňuje „klouzání" připojovaného dílu po hladkém dříku a při sesychání a bobtnání dřeva zajistí, že hlavy vrutů nebudou vyčnívat nad povrch. Vruty RAPI-TEC TERASO ANTIK jsou opatřeny na povrchu patinou, díky které lépe splyne hlavička vrutu s okolním povrchem. V nabídce máme také vruty terasové s protizávitem pod hlavou, které zaručují vynikající schopnost tahu.

Vrut terasový RAPI-TEC TERASO PLUS, nerez A4, TORX

Variant: 11 3,29 Kč/ks 2,72 Kč bez DPH

Vrut terasový RAPI-TEC TERASO TOP, nerez A4, TORX

Variant: 4 8,94 Kč/ks 7,39 Kč bez DPH

Vrut terasový RAPI-TEC TERASO ANTIK, nerez A4, TORX

Variant: 1 18,74 Kč/ks 15,48 Kč bez DPH

Vrut terasový, TORX drážka, nerez A4

Variant: 5 3,41 Kč/ks 2,82 Kč bez DPH
Terasové vruty z kalené nerezové oceli

Vruty z kalené nerezové oceli mají vysokou pevnost, dobrou odolnost vůči korozi a vyšší kroutící moment do zlomu oproti oceli A2 a A4. Nejsou vhodné pro dřeviny s vysokým obsahem tříslovin a do prostředí s obsahem chlóru. Mohou se používat bez předvrtání díky své dobré pevnosti. Terasové vruty AISI 410 mají částečný závit s frézkou a řezný břit na špičce. Frézka snižuje tření na dříkové části vrutu a riziko naštípnutí materiálu, řezný břit usnadňuje proniknutí do materiálu a umožňuje rychlé a přesné zahloubení vrutu.

Terasové vruty z uhlíkové oceli

Vruty z uhlíkové oceli jsou ošetřeny speciální nátěrovou hmotou, mají vysokou pevnost, odolnost ke korozi a jsou schopny přenášet větší mechanické zatížení a kroutící momenty. Tyto vruty je možné použít bez předvrtání a zaručují vysokou pevnost spojů.

Vruty Rothoblaas KKT jsou opatřeny barevnou organickou antikorozní povrchovou úpravou v několika barvách. Vruty mají pod hlavou protizávit (levotočivý), který zaručuje vynikající schopnost tahu. Terasové vruty Super Resist mají pozinkovaný povrch ošetřený speciálním antikorozním nátěrem v hnědé barvě (RAL 8002). Vruty mají částečný závit s frézkou a řezný břit na špičce, jež umožňují rychlé a snadné proniknutí do materiálu a snižují riziko jeho naštípnutí.

Vrut terasový AISI 410, TORX, zápustná malá hlava

Variant: 22 1,83 Kč/ks 1,52 Kč bez DPH

Vrut terasový Super Resist, TORX, zápustná malá hlava

Variant: 4 0,94 Kč/ks 0,77 Kč bez DPH

Vrut Rothoblaas KKT, TORX drážka, různé barvy

Variant: 8 2,97 Kč/ks 2,46 Kč bez DPH
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Povrchová úprava bílý a žlutý zinek

Pozinkované vruty nejsou dlouhodobě odolné vůči povětrnostním vlivům ani při použití v měkkých dřevinách. Jsou vhodnější do interiéru a v prostředí, kde jsou dřevěné prvky chráněny před přímým působením povětrnostních vlivů. Tyto vruty nejsou vhodné do vlhkého prostředí.

Vruty se zápustnou hlavou s vrtákem na špičce jsou vyrobeny z oceli s povrchovou úpravou bílý galvanický zinek. Konstrukce samovrtných vrutů výrazně usnadňuje jejich aplikaci do dřeva a je možné je použít bez předvrtání. Vruty pro dřevěné konstrukce RAPI-TEC SK PLUS jsou vyrobeny z vysokopevnostní oceli, mají vyšší pevnost a tvrdost. Povrchová úprava galvanický zinek dodává vrutům základní odolnost vůči korozi. Konstrukce těchto vrutů zajišťuje vysokou pevnost spojů a usnadňuje jejich aplikaci do dřeva. Vruty mají talířovou hlavu, která zajišťuje vyšší svěrnou sílu ve spoji. Distanční stavební vruty JUSTI-TEC jsou vyrobeny z vysokopevnostní oceli s povrchovou úpravou bílý galvanický zinek. Pomocí těchto vrutů lze snadno nastavit požadovanou vzdálenost mezi podkladem a horní konstrukcí zašroubováním nebo vyšroubováním vrutu. Tímto způsobem se dají také vyrovnat nerovnosti nebo rozdílné výšky spodního dřevěného podkladu.

Vrut s malou zápustnou hlavou TORX a vrtákem na špičce je vyroben z pevné a kvalitní oceli s povrchovu úpravou žlutý zinek. Montáž vrutu ulehčuje vrtáček na špičce, díky kterému se vrut snadněji zavrtává do dřeva a je možné také použití bez předvrtání.

 

Vrut se zápustnou hlavou TORX s vrtákem na špičce

Variant: 24 0,45 Kč/ks 0,37 Kč bez DPH

Vrut pro dřevěné konstrukce RAPI-TEC SK PLUS

Variant: 25 0,81 Kč/ks 0,67 Kč bez DPH

Vrut distanční stavební JUSTI-TEC pozinkovaný

Variant: 9 4,71 Kč/ks 3,90 Kč bez DPH

Vrut s malou zápustnou hlavou TORX a vrtákem na špičce

Variant: 7 1,07 Kč/ks 0,89 Kč bez DPH

Přihlášení

Uživatel
Heslo
pamatovat si přihlášení Zapomněl/a jsem heslo
Zaregistrujte se

Založte si na OcelMARKETU.cz svůj účet, získejte přístup ke kontaktům a mnohem více.

Jak pracovat s OcelMARKETem?

Nevíte jak se registrovat? Jak objednat prodloužení účtu? Zkuste naši rozsáhlou nápovědu.

Je pro Vás stránka nepřehledná? Využili byste video nápovědu?
54%ano
(54%)
46%ne
(46%)

ObchodProDilnu.cz
Provozujeme internetový obchod www.obchodprodilnu.cz. Za cenově příznivých podmínek u nás nakoupíte mimo jiné spojovací materiál, kotevní techniku či nářadí pro Vaší firmu. Nakoupit však můžete i spoustu dalšího sortimentu (např. pletivo na plot, podlahové rošty, kotevní patky a další zboží). Zboží nakoupené v naší online prodejně Vám doručíme obratem ať jste z jakékoliv části ČR!

Nápověda

Jak funguje OcelMARKET.cz a jak jej správně ovládat?

 

Databáze firem

Najděte své obchodní partnery snadno a lehce. Pokud chtece, zvolte si pouze firmy z Vašeho oboru ...

 

© 2024 OcelMARKET.cz

Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved

Kontaktujte nás na

E-mail: info@OcelMARKET.cz